Бентоніт порошок для буріння

Продукти переважно мають природну форму натрію, яка характеризується високою дисперсністю та високим індексом набухання, утворює стійкі суспензії з низьким вмістом твердих речовин.

Бентонітовий порошок призначений для використання в якості загусника і структури бурових розчинів (бурових розчинів) при бурінні нафтових і газових свердловин, а також свердловин різного призначення.

Бентонітовий порошок також застосовується при будівництві пальових фундаментів, будівництві підземних частин будівель та споруд методом «стіна в ґрунті», будівництві підземних комунальних підприємств шляхом тунелювання та мікротунелювання, зміцнення грунту для підвищення їх несучої здатності та спорудження непроникних екранів за допомогою різних технологій, як структуроутворюючий агент. добавки в бетон різного призначення тощо.

Технологічна обробка сировини полягає у підготовці сировини (розділення каменю, подрібнення, подрібнення мокрого бентоніту з добавками), двоступінчаста сушка та подальше подрібнення. Сушку проводять у спеціальній сушарці, що забезпечує максимально можливе збереження колоїдних хімічних властивостей бентоніту. Подрібнення попередньо висушеної сировини проводять у вальцьово-маятниковому млині із сушкою до необхідного рівня вологості та класифікацією отриманого порошку на сепараторі динамічного типу.

Для коригування певних показників якості продукції сировину можна попередньо обробити неорганічними солями натрію, магнію (активація) або органічними реактивами.

Випускається кілька сортів порошку бентонітової глини для бурових розчинів.

Бентонітовий грязьовий порошок для бурових розчинів виробляється відповідно до вимог міжнародного стандарту ISO 13500, розділ 11, класу OCMA, а також відповідно до специфікацій замовника.

Показники якості бентонітового порошку для бурових розчинів.

ВизначенняЗначення
1
Властивості порошку
1.1.
Вологість
8,0 – 12,0
1.2.
Залишок із сіткою 0,063 ммSieve residue with a mesh of 0.063 mm., (в %)
1.3.
Масова вага, g/cm.3
0,8 – 0,85
2
Властивості суспензії (22.5 g per 350 ml.) – згідно з ISO 13500, секція 11
2.1.
Вихід стандартного розчину в'язкості, m3/t.
16 – 22
2.2.
Шкала віскозиметра Fann-35 при 600 об / хв.
30 – 45
2.3.
Об'єм фільтрату, мл.
12 – 16
2.4.
Співвідношення плинності / пластичної в'язкості, YP / PV
3 – 6
2.5.
Залишок на ситі з сіткою 0,075 мм, мас. %
1,0 – 2,5